Bebek ve Çocuk

Hamilelik Sıkıntılarınızı Çözen Ayak Masajı

Hamilelik Sıkıntılarınızı Çözen Ayak Masajı

Gebelik nedeniyle oluşan ağrılarınızı ayak masajıyla çözmeye ne dersiniz?

Hamilelik Sıkıntılarınızı Çözen Ayak Masajı

Yapacağınız 5 dakikalık egzersizle belinizdeki, pelvisinizdeki ve ayaklarınızdaki ağrılardan kurtulabilirsiniz. Hamilelik sırasındaki rahatsızlıklarınızı ve ağrılarınızı bu egzersiz planıyla yok edebilirsiniz. Bu metodu oluşturan Amerikalı uzmanlara göre, haftada beş kere, 5 dakika boyunca bu yumuşak stres topuyla yapacağınız egzersiz; belinizdeki, pelvisinizdeki ve ayaklarınızdaki ağrıları azaltıyor. Başlangıç için ufak ve yumuşak bir topa ihtiyacınız var. (Stres topu olabilir.)

Peki, bu egzersizi nasıl yapabilirsiniz?

  • Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın. Zorlanırsanız bir sandalyenin arkasından destek alabilirsiniz. Sağ ayağınızı topun üzerine yerleştirin. Topuğunuzun topun üzerinde, ayak parmak uçlarınızın da yere değdiğinden emin olun.

 

  • Topa hafifçe baskı yaparak 4-5 kere yavaşça yuvarlayın. Ardından başlangıçtaki pozisyona geri dönün, topun üzerinde topuğunuzu hafifçe sallayın ve daha fazla baskı yapın. Belli bir bölgeye baskı yapmanız yararınıza olacaktır.

 

  • Ayak başparmağınızla ayağınızın geri kalanının birleştiği ekleme topu getirerek baskı yapın ve topuğunuza doğru ittirmeye çalışın. Aynı hareketi her bir ayak parmağınızla tekrar edin.

 

  • Son olarak, bütün parmaklarınıza ve ayağınıza topla hafifçe masaj yapın.

 

  • 1-4 arasındaki bütün hareketleri sol ayağınızla tekrar edin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Doğum Sonrası Korunma Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu