Bebek ve Çocuk

Göğüslerle İlgili En Fazla Sorulan 4 Soruya Uzmanlardan Cevaplar

Göğüslerle İlgili En Fazla Sorulan 4 Soruya Uzmanlardan Cevaplar

Burada uzmanlara göğüslerle ilgili en fazla sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz. Gebeliğinizde karnınızdan başka göğüslerinizin de büyüdüğünü fark etmişsinizdir. Bu konu hakkında tüm merak edilenleri uzmanına sorduk.

Göğüslerle İlgili En Fazla Sorulan 4 Soruya Uzmanlardan Cevaplar

Hamilelik sırasında büyüyen karnınızın dışında bir şey daha fark etmişsinizdir: “Göğüsleriniz”. Eğer bu sizin ilk hamileliğinizse göğüslerinizin çok fazla büyümesi beklenmez. Gözle görülür büyümeler doğumdan sonra gerçekleşecektir, çünkü göğüsler doğumdan sonra bebeğe süt temin edebilmek için kendisini hazırlar.

Soru: Benim göğüs uçlarım çok küçük. Onları büyütmek için yapabileceğim bir şey var mı?

Cevap: Evet, ama doğuma kadar değil. Bebeğin doğumunun ardından göğüs pompası kullanmak oldukça etkilidir. Bu işlem, bebeğe tutturmadan önce göğüslerinizin dışarı doğru çıkmasına yardımcı olur ve süt akmaya başlar. Emzirme esnasında da bebeğiniz göğüsleri çekeceğinden dolayı, daha fazla dik olacaklardır.

Soru: Ben ikinci üç aylık dönemde değilim ama göğsümden sıvı sızdırıyorum. Bu normal midir?

Cevap: Evet. Hamileliğin 16. haftasında vücudunuz kolostrum üretmeye başlar. Bu anne sütünün erken bir formudur ve enfeksiyon önleyici özelliklere sahiptir. Bazı kadınlar hamilelik sırasında küçük miktarda kaçaklar yaşarlar ama bu dert etmeniz gereken bir durum değildir. Tüm bunları vücudunuzun bebek doğmadan önce yaptığı provalar olarak düşünebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Nur Erkoç Bebeğin Cinsiyetini Öğrendi

Soru: Göğüslerimin küçük boyutlarda olması süt üretme miktarımı etkiler mi?

Cevap: Yaygın olan bilgilere göre, herhangi bir boyuttaki göğüsler süt üretebilme yeteneğine sahiptir. Küçük göğüslere sahip olsanız bile hamilelik sırasında göğüsleriniz büyüyecek, doğumdan sonra süt kanallarınız ve süt bezlerinizin dolmasıyla göğüslerinizdeki büyüme daha da artacaktır.

Soru: Göğüslerimden ameliyat oldum. Başarılı bir emzirme mümkün olacak mı?

Cevap: Göğsünden ameliyat olmuş birçok anne var ve bunlar bir sorun olmadan emzirmeyi başarabildiler. Yine de her türlü göğüs cerrahisi potansiyel bir tehdittir. Bu konuda endişeleriniz varsa göğüs muayenesi olmalısınız. Eğer bir sorun çıkarsa doktorunuzla birlikte yeni bir eylem planı yapmanız gerekebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu