Bebek ve Çocuk

Doğum Sonrası Bedeninizi Sevmelisiniz

Doğum Sonrası Bedeninizi Sevmelisiniz

Gebelik bedeninizi değiştiren en çılgın şeylerden biridir. Yavaş yavaş geçip gidecek bu değişikliğe ayak uydurmak sandığınız kadar zor değildir.

Gebelik bedeni değiştiren çılgınca bir şeydir. Yavaş yavaş geçip gidecek bu değişikliği nasıl kabulleniriz? Her kadın doğumdan sonra bebeğine en iyi şekilde bakmak konusunda azimli ve kararlıdır. Çünkü bebek, annenin tek varlığıdır. Her anne, bebeği ile beraber poz vereceği ilk fotoğrafı, birlikte dışarı çıkacağı ilk günü hayal eder.  

Anne olmanın güzelliğinin yanı sıra fiziksel ve psikolojik etkileri de mevcuttur.

Doğumdan sonra vücut zedelenmesinden dolayı anne bedeninde rahatsızlıklar görülebilir. Rahim kontrolü sağlanmazsa sızıntılar da baş gösterebilir. Dolayısıyla annelerin bebekleriyle olan ilk fotoğrafı canlı ve neşeli olmayabilir.  

Annelik eşsiz bir duygudur.

Bebeğini kollarına alan anneyi hiçbir şey daha iyi hissettiremez. Ancak, idrar kaçırma, yorgunluk ve şişmanlık gibi sebepler anneyi mutsuz edebilir. Çünkü fazla kilolardan kurtulmak, sosyal hayata ve ev içi yaşantıya dönmek çok kolay olmayacaktır.  

Anneler iyi hissetmek için kendini şımartmalıdır.

Anneler sadece birkaç ay giyebileceği bir kıyafeti satın almaktan çekinmemelidir. En azından fazla kiloları verene kadar şık ve yeni kıyafetler almak anneyi hem motive edecek hem de stresini azaltacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Doğumdan Sonra Cinsel Hayat

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu