Bebek ve Çocuk

Çalışan Annelere Aylık 650 TL Destek! Başvurular Yarın Başlıyor

Çalışan Annelere Aylık 650 TL Destek! Başvurular Yarın Başlıyor

2019 yılının son aylarında, çalışan annelere müjdeli haberi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk verdi! ‘Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi’ adlı proje çerçevesinde, çalışan annelere 24 ay boyunca 650 TL mali destek sağlanacağını belirten Selçuk, böylece kayıtlı kadın istihdamının arttırılmasını amaçladıklarını ifade etti. Projenin detayları yazımızda…

2019 yılının son aylarında çalışan annelere müjdeli bir haber geldi! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, örnek bir projenin hayata geçirileceğini açıkladı. ‘Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi’ adlı proje çerçevesinde, çalışan annelere 24 ay boyunca 650 TL mali destek sağlanacağını belirten Selçuk, böylece kayıtlı kadın istihdamının arttırılmasını amaçladıklarını ifade etti. Başvurular ise yarın başlıyor, e-devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Çalışan Annelere 650 TL Destek!

Avrupa Birliği Delegasyonu ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sigortalı çalışan annelere 2 yıl boyunca her ay 650 TL mali destek sağlayacak. Bakan Selçuk, önceki gün yaptığı açıklamada proje ile ilgili detayları açıkladı. Buna göre; 0 – 60 aylık çocuğunu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına veya Milli Eğitim Bakanlığına bağlı anaokuluna kreşe ya da gündüz bakımevine gönderen, sigortalı işçi statüsünde çalışan 10 bin 250 kadına 2 yıl boyunca her ay 650 TL (100 Euro) mali destek sağlanacak. Kırtasiye masraflarını karşılamak için ise bir seferliğe mahsus ek 650 TL ödeme yapılacak.

Çalışan Annelere Aylık 650 TL Destek! Başvurular Yarın Başlıyor

Proje 7 İlde Uygulanacak

Kadınların istihdamını arttırmak için hayata geçirilecek olan proje, şimdilik İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ veya Malatya’da SGK tarafından yürütülecek. Proje kapsamındaki desteğin ortalama 169 milyon lirayı (26 milyon euro) bulacağını ifade eden Bakan Zehra Zümrüt Selçuk,  ‘Projemizin amacı, kadınların kayıtlı istihdamını desteklemek. Bakanlık olarak aile birliğini güçlendirmek adına benzer projeleri daha da yaygınlaştıracağız.’ şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Süt Ateşi (Süt Sıtması) Nasıl Önlenir?

Çalışan Annelere Aylık 650 TL Destek! Başvurular Yarın Başlıyor

Ön Kayıtlar Yarın Başlıyor!

Ön kayıtlar 15 Ekim’den itibaren başlayacak. Başvuru yapabilmek için 0-60 aylık bebeğinizin Milli Eğitim Bakanlığına veya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kreşe veya anaokuluna gitmesi ve annenin sigortalı işçi statüsünde olması gerekmektedir. Başvurularınızı e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu