Bebek ve Çocuk

Bu Önerilerle Gebelik Şansınız Artabilir

Bu Önerilerle Gebelik Şansınız Artabilir

Hayatınızda yapacağınız ufak düzenlemelerle gebe kalma şansınızı artırabileceğinizi biliyor musunuz?

Bu Önerilerle Gebelik Şansınız Artabilir

Evde minik bir varlığın olmasını çok istiyorsunuz. Tüm gerekli kontrolleri ve testleri de yaptırdıysanız artık geriye sadece beklemek ve sabretmek kalıyor. Hayatınızda yapacağınız ufak düzenlemelerle gebe kalma şansınızı artırabileceğinizi biliyor musunuz?

Stres tüm olumsuzluklarımızın asıl nedenidir

Bu Önerilerle Gebelik Şansınız Artabilir Kötü beslenme alışkanlıkları, düzensiz uyku, moralinizin düşük olması gibi etkenlerin nedeni modern hayatın bir parçası olan stres. Stresten uzak durmak için pek çok klişe söz duyduğunuza eminiz. Ancak bunlar doğru oldukları için klişe oldular zaten. 🙂 Öncelikle kendinize ve eşinize zaman ayırın. İster tek, isterseniz beraber açık havada yürüyüşlere çıkın, seyahat edin, yeni yerler keşfedin ve yeni tatlar tadın. Televizyonu kapatarak evde müzik eşliğinde keyifli zamanlar geçirin. Göreceksiniz stresten eser kalmayacak.

Sigaranın zararları her gün tekrarlanıyor

Bu Önerilerle Gebelik Şansınız Artabilir Kadınlarda yumurtalıkları erkeklerde de spermi olumsuz etkiliyor ve bu da genetik anomalilere neden olabiliyor. Gebeyken sigara kullanmak ”Ani Bebek Ölümü” ve erken doğum riskine neden olabiliyor. Siz içmeseniz de etrafınızda içen insanlardan etkilendiğinizi unutmayın.

Alkol de sigara kadar zararlı

Bu Önerilerle Gebelik Şansınız Artabilir Alkol tüketen erkeklerin sperm sayısı ve kalitesi kullanmayan erkeklere oranla daha düşüktür. Bu da gebe kalabilmeniz için olumsuz bir etken. Ayrıca gebelikte alkol tüketmek bebekte zeka geriliğine, öğrenme ve davranış bozukluğuna neden olur.

Beslenme alışkanlıklarınızı yeniden gözden geçirmeniz gerekir

Bu Önerilerle Gebelik Şansınız Artabilir Yüksek miktarda kafein, şeker ve tatlandırıcı gibi maddeleri tüketiyorsanız onlara elveda demenin tam sırası.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Yaz Gebelerinin Yemekten Keyif Alacağı 'Tavuklu Ispanak Salatası' Tarifi

Dengeli bir kiloya ulaşın

Bu Önerilerle Gebelik Şansınız Artabilir Eğer normal kilonun üstünde bir kiloya sahipseniz, gebe kalmadan önce dengeli bir kiloya ulaşmanız için şimdi tam zamanı. Yapılan son çalışmalara göre, %5-10’luk bir kilo kaybının bile gebe kalabilme şansını artırdığı ortaya çıkmış.

Gebe kalabilmek için kulaktan dolma bilgilerle kendi başınıza ilaç kullanmaya kalkmayın

Bu Önerilerle Gebelik Şansınız Artabilir Gebelikte folik asit, demir takviyeleri ve multivitamin kullanmak gebeliği kolaylaştırmak ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek içindir. Doktorunuzun söyledikleri dışında söylenen şeylere inanmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu