Bebek ve Çocuk

Belediyeden Bebeklere Çifte Hediye!

Belediyeden Bebeklere Çifte Hediye!

Şu sıralar adını sıkça duyar olduğumuz ‘Hoşgeldin Bebek’ paketleri, belediyeler tarafından hızla hayata geçirilmeye devam ediyor. Projeyi son olarak uygulamaya koyan belediye ise Darende Belediyesi oldu. Hediye paketleriyle birlikte ailelere çok anlamlı bir hediye daha verildi.

Sosyal belediyecilik anlayışı gereği, bebek sahibi olan ailelere devlet tarafından yapılan maddi yardımlar giderek yaygınlaşıyor. Doğum yardımı ve süt parası gibi doğum yapan her kadına ödenen maddi destekler dışında, bir de bazı belediyelerin özel olarak hayata geçirdiği projeler bulunuyor. Bunlardan biri de şu sıralara adını sıkça duyar olduğumuz ‘Hoşgeldin Bebek’ paketleri… Son olarak Darende Belediyesi, Hoşgeldin Bebek Paketi dağıtan belediyeler arasında yerini aldı. Hediye paketleri ile birlikte Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince, yenidoğan bebekler için çıkarttığı Halk Kütüphanesi kartlarını da ailelere takdim ederek ailelere anlamlı bir hediye daha verdi.

Hoşgeldin Bebek Paketi Veren Belediyeler Arasına Darende de Eklendi!

Darende Hulusi Efendi Devlet Hastanesi ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ortaklaşa hayata geçirilen ‘Hoşgeldin Bebek’ projesi kapsamında 17 parçadan oluşan yüzlerce set, doğum yapmış annelere hediye edildi. Büyük bir özenle hazırlanan paketlerin içinde mama önlüğü, ateşölçer, hastane çıkışı, bebek bezi ve kişisel bakım ürünleri gibi yeni doğum yapan anne ve bebeğinin ihtiyacı olabilecek pek çok şey var. Darende Hulusi Efendi Devlet Hastanesi’nde doğum yapan düşük gelirli ailelere takdim edilen paketler, yeni annelerden yoğun ilgi gördü.

Belediyeden Bebeklere Çifte Hediye!

Bebekler İçin Bir Anlamlı Hediye Daha!

Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince, hayata geçirilen projeyi anlamlı bulduklarını ve bu gibi projeleri her zaman destekleyeceklerini belirtirken, Darende Hulusi Efendi Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Mustafa Başaran ise hayata geçirilen proje ile duyarlılık oluşturmayı amaçladıklarını söyledi. Hoşgeldin Bebek Paketleri’nin dağıtımından sonra çok daha anlamlı bir hediye düşünen Kaymakam Enver Hakan Zengince, o gün doğan tüm bebekler için çıkartılmış Darende Sadrazam Mehmet Paşa Halk Kütüphanesi kartlarını da ailelere takdim etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Çocuklarınızı İstemeden Maruz Bırakabileceğiniz 5 Günlük Tehlike

Belediyeden Bebeklere Çifte Hediye!

Hoşgeldin Bebek Paketi Nasıl Alınır?

Hoşgeldin Bebek Paketleri, belediyeler  tarafından yenidoğan anne ve bebeğin ihtiyaçları düşünülerek hazırlanan paketlerdir. Son zamanlarda adını sıkça duyar olduğumuz proje, ne yazıkki her belediye tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle Hoşgeldin Bebek Paketleri’nden almak istiyorsanız, öncelikle belediyenizin bu projeyi destekleyip desteklemediğini öğrenmelisiniz. Aynı şekilde Hoşgeldin Bebek Paketleri, doğum parası veya süt parası gibi yasalara bağlı olmadan, belediyenin inisiyatifine göre hazırlandığı için, her belediyenin paketleri dağıtım planı da farklılık gösterebiliyor. Bazı belediyeler hastanelerin kadın doğum servisinde hediyelerini takdim ederken, bazı belediyeler bebek sahibi olan ailelerin adreslerine nüfus müdürlüğünden ulaşarak aileyi evlerinde ziyaret ediyor. 

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu