Bebek ve Çocuk

Bebek Telsizi Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Nokta

Bebek Telsizi Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Nokta

Günümüzde, bebekli çoğu ailenin alışveriş kalemlerinden birini de bebek telsizleri oluşturuyor. Peki, bebek telsizi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Bebek telsizleri özellikle bebeğin doğumundan itibaren ilk birkaç yıl anne babaların kurtarıcısı görevini üstleniyor. Bebeğinizden her an haberdar olmanıza olanak tanıyan bebek telsizlerinin, pek çok farklı modeli bulunuyor. Monitörlü modellerden kablosuz modellere kadar birçok farklı seçeneğin olduğu bebek telsizlerini seçerken, ihtiyaçlarınızı doğru şekilde belirlemeniz gerekiyor. Biz de buradan yola çıkarak bebek telsizi seçerken dikkat etmeniz gerekenleri araştırdık ve yazdık. İşte bebek telsizi seçerken mutlaka dikkat etmeniz gereken 6 nokta.

Bebek Telsizi Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Nokta

Son yıllarda bebekli çoğu ailenin alışveriş kalemlerinden birini de bebek telsizleri oluşturuyor. Bunda, değişen yaşam koşulları ve annelerin iş hayatında daha fazla aktif olması gibi durumlar önemli rol oynuyor. Hal böyle olunca, hamilelikten itibaren en iyi bebek telsizi modelleri ve bebek telsizi tavsiyeleri araştırılmaya başlanıyor. Biz de buradan yola çıkarak bebek telsizi seçerken dikkat etmeniz gerekenleri araştırdık ve yazdık.

En iyi bebek telsizlerini sizler için araştırdık!

1. İhtiyacınıza uygun bir model seçmelisiniz

Bebek Telsizi Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Nokta

Bebek telsizlerinin birçok farklı çeşidinin bulunduğundan bahsetmiştik. Önemli olan nokta ise ihtiyaçlarınızı doğru belirlemeniz. Eğer bebek telsizini yalnızca yatarken değil, gün içerisinde de kullanmak istiyorsanız kablosuz modelleri tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra, bebeğinizden her an haberdar olmak istiyorsanız, monitörlü modelleri tercih edebilirsiniz. Bebek telsizlerinde birçok farklı alternatif bulunduğu için almadan önce iyice araştırma yapmak son derece önemli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Hamilelikte Deri Döküntüsü Neden Olur?

2. Ses kalitesi ve çekim mesafesi de oldukça önemli

Bebek Telsizi Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Nokta

Bebek telsizi alırken, dikkat edilmesi gereken en önemli nokta elbetteki ses kalitesi. Çünkü nerede olursanız olun, bebeğinizi duymanız gerekiyor. Bu nedenle ses hassasiyeti / arka plan ses filtresi / hassas mikrofon  veya ses aktivasyon özelliği olan telsizler tercih edilmeli. Bu tip telsizler, bebeğiniz uyurken arka plan seslerini almaz. Bu nedenle bebeğiniz ağladığında çok daha net bir şekilde duyabilirsiniz. Öte yandan eğer büyük bir evde oturuyorsanız ya da eviniz kalın duvarlara sahipse çekim mesafesi yani kapsama alanı yüksek modelleri tercih etmelisiniz. 900 MHz veya daha yüksek frekanslı bir model, olası paraziti azaltacak ve ses netliğini artıracaktır.

3. Şifreleme ve güvenlik konusuna özen göstermelisiniz

Bebek Telsizi Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Nokta

Söz konusu bebeğinizin güvenliği olduğunda, bebek telsizinin şifreleme ve güvenlik gibi kriterleri son derece önemli. Özellikle monitörü olan bir model seçtiyseniz, teknik özelliklerine dikkat etmelisiniz.  Wi-Fi bağlantısıyla uzaktan akıllı telefon, tablet veya bilgisayar üzerinden izleyebilme ve kontrol özelliği olan modeller  güvenlik açısından çok daha elverişli.

En iyi oto koltuğu modellerini incelemek ve size özel fiyatlarla satın almak için buraya tıklayın!

4. Pil ömrü iyice araştırılmalı

Bebek Telsizi Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Nokta

Bebek telsizi seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da pil ömrü. Eğer gün içerisinde de telsizi kullanacaksınız ve farklı yerlere taşıyacaksanız, mutlaka kablosuz şarjlı ya da pilli modelleri tercih etmelisiniz. Tabii ki şarjı ya da pili bittiğinde size bildirim gönderen bir telsiz kullanmakta da fayda var.

5. Sese duyarlı ışık özelliği olan modeller kurtarıcı

Bebek Telsizi Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Nokta

Sese duyarlı ışık özelliği olan modeller, gürültü algıladığında yanıp söner. Böylece siz ev işlerinizi yaparken ya da, telefonda konuşurken veya müzik dinlerken bebeğinizi takip edebilirsiniz. Cihaz, gürültü algıladığında ışık paneli yanıp sönmeye başlar bu da size görsel olarak uyarı verir.

6. Çift taraflı ses iletme özelliği kolaylık sağlar

Bebek Telsizi Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Nokta

Çift taraflı ses iletme özelliğine sahip olup ebeveynlerin uzaktan sesleriyle bebeklerini sakinleştirebildiği ya da ninni söyleyebildiği modeller de bulunuyor. Bu özellik sayesinde bebeğinizin, yanında olmasanız da onu sakinleştirebilirsiniz.

En iyi ana kucağı modellerini incelemek ve size özel fiyatlarla satın almak için tıklayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu