Bebek ve Çocuk

Bebeğinizin Burcunu Söyleyin, Size Karakterini Anlatalım!

Bebeğinizin Burcunu Söyleyin, Size Karakterini Anlatalım!

Burçlar bebek karakterleri hakkında önemli bilgiler veriyor. Siz de bebeğinizin burcuna göre karakteri nasıl olacak merak ediyorsanız yazımızı inceleyin.

Bebeğinizin Burcunu Söyleyin, Size Karakterini Anlatalım!

KOÇ BURCU BEBEĞİ

Koç burcu bebeği o kadar hareketlidir ki başka bir şeyle uğraşmaya fırsat bulamayabilirsiniz. Kıpır kıpırdır ve hiç yerinde duramaz. Uslu uslu köşede beklemesini istiyorsanız, daha çok beklersiniz. Enerjisi çok yüksektir, hep kendi istekleri olsun ister. Ona bir şeyi yaptırmaya çalışmak o kadar da kolay olmayacaktır, boşuna uğraşmayın. Başka çocuklarla oynar ama oyuncaklarını asla paylaşmaz. Ne de olsa Koç burcunun getirdiği bir inat ve sahiplenme de vardır. Bünyesi güçlü olduğundan hastalanınca kolay mızmızlanan bir bebek olmayacaktır ama ateşi kolay yükselir. Bu nedenle dikkatli olmakta fayda var. Aynı zamanda çok çabuk öfkelenebilir aman sakın kızdırmaya çalışmayın. Yine de kızgınlığını hemen unutur. Evde etrafı dağıtan bir miniğiniz varsa işte bu tam Koç burcu bebeğinin bir özelliğidir diyebilirim. Çünkü o, dağınık bir hayatı sever.
Bebeğinizin Burcunu Söyleyin, Size Karakterini Anlatalım!

BOĞA BURCU BEBEĞİ

Boğa burcu bebeği öyle her şeyi beğenen bebeklerden değildir. Onu diğerleriyle karıştırmayın. Siz göremiyor bile olsanız da içinde bir prens veya prenses yatar. O yüzden de çok seçicidir. Her şey ayağına gelsin ister. Size bir hizmetçi gibi muamelede bulunursa sakın şaşırmayın. Şekerli yiyecekler en favorileri arasındadır. Pastaları, çikolataları ve şekerlemeleri görünce kendini kaybedebilir aman dikkat! Hastalık konusunda pek dirençli değildir bu nedenle sık sık boğazı şişebilir. Çok hareketli değildir, keyfi yerindeyse hiç sorun çıkarmaz ama tam bir boğa inadını vardır. Eğer bir şeyi yapmak istemiyorsa ısrar etmemeniz daha mantıklı olacaktır çünkü boğa burcu bebeğine galip gelme şansınız oldukça düşüktür. Bakımlı ve temiz olmayı sever. Bir giydiğini bir daha giymek istemeyebilir. Şimdiden deterjan stoklamaya ve ütü yapmaya hazır olun. Müzik dinlemekten çok zevk alır ve bu sakinleşmesini de sağlar. Müzik eşliğinde masal dinlemeyi sever. Boğa burcu bebeğine sürekli oyuncak almak zorunda kalmayabilirsiniz. Çünkü o, oyuncaklarının kıymetini bilir ve onları iyi korur. Şimdiden para işlerini çözmüş olabilir bu nedenle sizden kumbara isterse mutlaka alın. Birikim yapmayı öğrenmek için ideal bir zaman.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Doğumhanede Sizi Neler Bekliyor?
Bebeğinizin Burcunu Söyleyin, Size Karakterini Anlatalım!

İKİZLER BURCU BEBEĞİ

Hem çok hareketli hem de bıcır bıcır sürekli konuşur ve herkesin onu dinlemesini ister. O kenarda dursun kendi kendine katılsın diye hayalleriniz varsa şimdiden vazgeçin. Çünkü onu dinlemediğinizi anladığında sizi dürtmekten büyük zevk alacağına eminim. İkizler burcu bebekleri “ben ve yalnızlığım” diye düşünecek karaktere sahip değillerdir. Çevresinde sürekli insanlar olsun, onunla ilgilensin ister. Eğer sürekli soru soran bir bebeğiniz varsa kesin İkizler burcudur. O kadar meraklılardır ki her şeyi öğrenmek isterler bu nedenle çoğu zaman sorduğu sorularla sizi bıktırabilir. Duyguları değişkendir. Bir anda mutluyken bir anda ağlayabilir. Aynı zamanda maymun iştahlıdır da. Tam bir kararsızlık abidesi gibidir. İkizler burcu bebekler yabancı dil öğrenme konusunda diğer burçlara göre daha meyillidirler. Zaten daha 3 yaşında ben okula gitmek istiyorum diye tutturmasında da anlamış olmalısınız.
Bebeğinizin Burcunu Söyleyin, Size Karakterini Anlatalım!

YENGEÇ BURCU BEBEĞİ

Ah o duygusal insanlar yok mu işte hep bu burçtan çıkarlar. Bu yüzden bebeğiniz de çok mızmızlanabilir. Onun keyfini yerine getirecek şeyler bulabilirsiniz. Diğer burçlara nazaran enerjisi daha düşüktür. Zıplayıp atlamaz, daha sakin bir yapısı vardır. Annesine olan düşkünlüğünden dolayı, yapışık ikiz gibi gezebilirsiniz. Bu uzun süre süt emmesinin de nedeni olabilir. Yemeği çok sever, her şeyi tatmak ve yemek ister. Aslında ileride iyi bir aşçı veya gurme de olabilir. Tam bir fil hafızası vardır. Her şeyi hatırlar. İleride size “küçükken bana bunu demiştin, unuttum sanma” bile diyebilir. Eh biraz da alıngandır tabi. Arkadaşlarıyla zaman geçirmeyi ve oynamayı sever.
Bebeğinizin Burcunu Söyleyin, Size Karakterini Anlatalım!

ASLAN BURCU BEBEĞİ

Aslan burcu bebeği biraz şımarık olabilir. İlgi görmek çok hoşuna gider ve herkes onu sevsin ister. Eğer kendisinden küçük bir kardeşi varsa ve ilginiz ona kayarsa çok kıskanır. Yine de kardeşine kıyamaz ve onu sahiplenip, korur. Her şeyin en büyüğü ve lüksü onun olsun ister. Oyun oynamayı çok sever, arkadaşlarını çevresine toplar ve onlara hikayeler anlatmaya bayılır. Duygularını abartılı bir dille ifade eder. Kendisi kraliyet soyundan geldiği için birinin arkasını toplamasını bekler. Küçük yaştan itibaren kararlarını kendi verir. Ona isteklerinizi yaptırmak sandığınız kadar kolay olmayacaktır.
Bebeğinizin Burcunu Söyleyin, Size Karakterini Anlatalım!

BAŞAK BURCU BEBEĞİ

Başak burcu bebeği kendi kendini oyalayabilmekte ustadır. Size pek ihtiyaç duymayabilir ama yine de onunla oynamayı ihmal etmeyin. Genellikle sessiz ve sakin bir yapısı vardır. Dışarıda olmak yerine evinde olmayı tercih eder. Arkadaş çevresine uyum sağlaya konusunda biraz sorunlar yaşayabilir. Çünkü o yalnız olmayı sever. Bebekken gaz ve bağırsak sorunları çok yoğun olabilir, yemekte çok seçicidir ve her şeyi hazmedemez. Bu nedenle yemekler konusunda onun bu durumunu göz önünde bulundurmanız yararlı olur. Kendi işini kendi yapmak ister. Etrafını ve insanları gözlemeyi sever. O, tam bir düzen bebeğidir. Oyuncaklarını hep düzenli tutar, odasını dağıtmaz. Biraz ürkek bir hali vardır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Hamile Çalışanı İşten Çıkartan ‘Ayrımcılık Tazminatı’ Ödeyecek!
Bebeğinizin Burcunu Söyleyin, Size Karakterini Anlatalım!

TERAZİ BURCU BEBEĞİ

Terazi burcu bebeği tam bir sosyal kelebektir, asla yalnız kalamaz ve oldukça paylaşımcıdır. Arkadaşları varsa yaramazlık yapmaz ve onlarla oynar. Onlarla keyifli zaman geçirmekten çok hoşlanır. Yaptığı her şeyde başkalarının onayını ister. Tıpkı Aslan burcu bebeği gibi o da süsüne pek düşkündür. Güzel ve renkli kıyafetlerden çok hoşlanabilir ve bir giydiğini bir daha giymek istemeyebilir. Aslında tam bir moda ikonu olabilecek kapasiteye sahiptir. Resim yapmaktan büyük bir zevk duyar, renkleri erken yaşta tanır. Ona resim çizebilmesi için malzemeler alabilirsiniz. Kim bilir belki içinde inanılmaz bir sanatçı vardır. Genel olarak kararsızdır. Herkesle dost olabilecek bir karakteri vardır. Ancak yeni arkadaş bulunca eskisini unutur. Dağınık olduğundan dolayı oyun oynarken etrafı da dağıtacaktır.
Bebeğinizin Burcunu Söyleyin, Size Karakterini Anlatalım!

AKREP BURCU BEBEĞİ

Akrep burcu bebekleri genel olarak fazla kıskançtırlar. Sizi ve eşyalarını kimseyle paylaşmak istemeyebilir. Onun dışında başka bir bebeğe ilgi gösterdiğinizde bu kıskançlığının boyutunu görebilirsiniz. Bazen çok sosyal biri olabilir bazen de yanında hiç kimseyi istemez, tek başına saatlerce oynayabilir. Biraz hırçın bir yapısı olabilir. Bu nedenle oyuncaklarını isteyen arkadaşlarıyla kavga edebilir çünkü oyuncaklarını kimseyle paylaşmak istemez. Hatta eve başka bir çocuk geldiğinde oyuncaklarını sakladığını görebilirsiniz. Evde kimsenin bulamayacağı yerlere saklanmayı sever, tüm gün onu aramak zorunda kalırken, o saklandığı yerden sizi izleyip gülüyor olabilir. Akrep burcu bebekleri oldukça gözü kara olarak bilinirler. Hiçbir şeyden korkmazlar ve sınırlarınızı zorlamaktan hoşlanırlar. Gözünüz sürekli bebeğinizin üzerinde olsa iyi olur çünkü gözünüzü üstünden ayırırsanız bir anda yaramazlık yapıverir.
Bebeğinizin Burcunu Söyleyin, Size Karakterini Anlatalım!

YAY BURCU BEBEĞİ

Yay burcu bebekleri hem çok neşeli hem de genel olarak gürültücüdürler. Oyun oynarken evde çığlık çığlığa koşturan biri varsa işte o Yay bebeğidir. Ona sürekli yeni oyuncaklar almak zorunda kalabilirsiniz. Çünkü oyuncaklarının kıymetini bilmez, içini merak edip hemen kırmaya kalkabilir. Gezmeyi en çok seven burç olarak tanınan Yayların bu özelliği bebeklerinden itibaren gelişir. Bebeğiniz evde oturmak yerine hep gezmeyi ve açık havada olmayı sever. Enerjisi de öyle kolay kolay bitmez. Arkadaş canlısıdır ama arada bir onlara hoyrat davranabilir. Bağımsızlığı bebeklikten kazanan Yay burçları aileden bağımsız hareket etmeyi severler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Hamilelikte Sağ Boşlukta Ağrı Neden Olur?
Bebeğinizin Burcunu Söyleyin, Size Karakterini Anlatalım!

OĞLAK BURCU BEBEĞİ

Oğlak burcu bebekleri tam bir büyümüşte küçülmüş vakasıdır. Küçücük yaşında size öyle şeyler söyler ki neye uğradığınızı şaşırabilirsiniz. Aslında kendisi tam bir bilmiş gibidir. Genellikle yalnız olmayı seven, sakin bir kişiliği vardır. Bu nedenle kalabalık içinde olmaktan pek hoşlanmayabilirler. Oyuncaklarını korur ve onlarla uzun süre oynar, odasını toplar, kardeşi varsa hemen sorumluluğunu üstlenir. Küçük yaşta parayı tanır, maymun iştahlı değildir. Elindekilerle yetinmeyi bilecek kadar akıllı ve düşüncelidir. Yemek yedirmek konusunda biraz zorlanabilirsiniz. Çünkü o daha küçücük yaşında yetişkin gibi davranmak ister ve kendi kararlarını almak konusunda da ısrarcıdır.
Bebeğinizin Burcunu Söyleyin, Size Karakterini Anlatalım!

KOVA BURCU BEBEĞİ

Kova burcu bebekleri etrafında olan bitene karşı çok meraklıdırlar. Her şeyi yakından incelemeyi severler. Bu da büyüdüklerinde özellikle teknoloji konusunda ne kadar yetenekli olabileceklerinin bir göstergesi olabilir. Tek başına kalıp, kendini oyalayacak şeyler bulabilir aynı zamanda arkadaş çevresiyle de iyi geçinir. Hayal dünyası geniştir kendi masallarını kendi uydurur. Teknolojik aletlere çok düşkündür, bilgisayarı ve telefonu olsun ister. Ancak bunları almak için acele etmemenizi tavsiye ederim. Eğer ona bağırırsanız bir daha sizinle diyaloğa geçmez çünkü kendisi tam bir gurur abidesidir. Lider özelliklere sahiptir ve arkadaş çevresinden kendisine bir grup oluşturmuştur. Ona deneysel oyuncaklar alabilirsiniz, çok hoşuna gidecektir. Kovalar genel olarak duygularını çok belli etmez ve mızmızlanmaktan hiç hoşlanmazlar. Aslında onlar için de “büyümüş de küçülmüş” sözünü kullanmak yanlış olmaz.
Bebeğinizin Burcunu Söyleyin, Size Karakterini Anlatalım!

BALIK BURCU BEBEĞİ

Balık burcu bebekleri çok duygusaldırlar ve hemen ağlarlar. Yalnız kalmaktan hiç hoşlanmazlar, hep birinin yanında olmasını ve onu desteklemesini isterler. Karar vermek konusunda sıkıntı yaşarlar ve hemen vazgeçebilirler. Ürkek bir karakteri vardır. Eğer arkadaşları sert davranırsa içine kapanıp korkabilir. Böyle zamanlarda onun yanında olmanız önemlidir. Pek çok burcun aksine sezgileri ve hayal gücü çok güçlüdür. Ailesinin içinde olduğu sıkıntıyı hemen anlayarak endişelenebilir. Sorumluluk üstlenmek istemez. Tüm sanat dallarına ilgi duyabilir ve sanatta yeteneklidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu