Bebek ve Çocuk

Bebeğinizin Altıncı Hissi Olduğunu Biliyor muydunuz?

Bebeğinizin Altıncı Hissi Olduğunu Biliyor muydunuz?

Bebekler hakkında ilginç bilgiler arasında en dikkat çekeni şüphesiz onların altıncı hisleri olduğudur.

Bebekler hakkında ilginç bilgiler ile ilgili bir detayda onların altıncı hislerinin olduğudur. Bebeğiniz her ne kadar küçük olsa da sizin onunla ilgilenip ilgilenmediğinizi anlamalarına yarayan özel bir yeteneği vardır. Bu nedenle ona karşı olan sevginizi hemen hisseder. Onu dinliyormuş ya da ilgileniyormuş gibi yapıp başka şeylerle ilgilendiğinizi hemen anlar. Bu nedenle her zaman bebeğiniz ile birlikte iken sadece ona odaklanmanız uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Ona sık sık sarılıp koklamanız, onu bol bol kucaklamanız onun kendisini iyi hissetmesine neden olur. Bebeğinizin huysuz olduğu zamanlarda bile onu göğsünüze yatırmanız, nefesiniz, kokunuz ve kalp atış ritminiz onun rahatlamasına neden olur.

Bebekler Hakkında İlginç Bilgiler: Altıncı Hisleri Var!

Bebeğinizin sizi şaşırtan pek çok yeteneği yanında sizi en çok şaşırtacak bir özelliği de sizin gerçek duygularınızı hissediyor olmasıdır. Bebeğiniz bu yeteneği sayesinde sizin ona ilginizin ne kadar içten ya da ne kadar öylesine olduğunu ayırt edebilir. Sizin ona olan ilgisizliğiniz onun sağlıklı gelişimini de olumsuz etkiler.   Bebeğinizin Altıncı Hissi Olduğunu Biliyor muydunuz?  

Ona Sarılın Kucaklayın Öpün!

Bebeğinizin doğuştan hisleri kuvvetlidir. Hatta uzmanlar, bebeğinize sarılmanız kendisini anne karnındaymış gibi güvende hissetmesine neden olduğunu dile getirirler. Bebeğinizi kucaklarken özellikle kafasının göğsünüzün üzerinde olmasına dikkat etmenizi önerilir. Yapılan araştırmalar bebeğinizle aranızda meydana gelen tensel temasın en iyi sakinleştirici olduğunu belirtir.   Bebeğinizin Altıncı Hissi Olduğunu Biliyor muydunuz?  

“Sağlıklı ve Özgüvenli Çocuklar İçin Sevginizi Gösterin”

Uzmanlar; sağlıklı, zihinsel ve fiziksel olarak gelişimi mükemmel, huzurlu mutlu, sakin, kendisi ile barışık, olgun ve özgüveni tam çocuklar yetiştirmenin en temel yolunun onlara göstereceğiniz sevgiden geçtiğini ifade ediyorlar. Bebeğiniz karnınızda iken kendini güvende hissederken dünyaya geldikten sonra fiziksel olarak sizden ayrılması nedeniyle yaşadığı boşluk ve tedirginlik duygularını onu kucaklayarak yok edebilirsiniz.   Bebeğinizin Altıncı Hissi Olduğunu Biliyor muydunuz?  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Gebelik Cinsel Yaşamınızı Yenileyebilir

Fiziksel Sağlığını da Etkiliyor

Bebeğinizle temas içerisinden olmanızın aynı zamanda onun fiziksel sağlığı açısından da faydalı olduğunun altı çiziliyor. Uzmanlar bebeğinizle tensel temas kurduğunuzda; vücut ısının kontrol altına alındığını, kalp ritminin dengelendiğini belirtirler. Özellikle bebeğinizin ilk ayında gerçekleştireceğiniz tensel temasın çok faydalı olduğu ifade edilmektedir. Sizin vücut ısınızın ve kokunuzun miniğinizle karışmasının onu rahatlatacağı hatırlatılır.   Bebeğinizin Altıncı Hissi Olduğunu Biliyor muydunuz?  

Büyüdüğünde de Vazgeçmeyin

Bebeğinizin doğduğu andan itibaren onunla geçireceğiniz zamanlar önemlidir. Onunla yanak yanağa, karın karına yatağa uzanmak, sarılıp, öpmek onun hem fiziksel hem de psikolojik gelişimi açısından büyük önem taşır. Uzmanlar sarılmanın çok fazlası olmadığını, annenin bebeğe ne kadar çok sarılırsa o kadar iyi olduğunu ifade ederlerken bebeğiniz büyüdüğünde de ona sarılmaktan vazgeçmemenizi tavsiye ederler.  

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu