Bebek ve Çocuk

Bebeğiniz Emeklemeye mi Çalışıyor?

Bebeğiniz Emeklemeye mi Çalışıyor?

Bebeğiniz karnını yere dayayıp, başını yukarı kaldırdığında ve sağa sola doğru hareket etmeye başladığında dünyayı keşfetmeye başlamış demektir.

Bebeğiniz Emeklemeye mi Çalışıyor?

Bebeğiniz karnını yere dayayıp kafasını yukarı kaldırdığında ve kollarıyla kendini sağa sola götürmeye başladığında dünyayı tam anlamıyla keşfetmeye başlamış demektir. Bebeğinizin yaptığı meraklı egzersizler oturma, kalkma ve takla atma gibi yeteneklerini de geliştirir. Karnının üzerinde geçirdiği bu zamanlar, kafasının arkasında oluşabilecek muhtemel düzlüğü engeller. Bebeğinizin boynu ve boyun kasları hassas olduğundan dolayı, oluşabilecek tüm boyun eğriliklerini de bu şekilde önlemek mümkündür.     Bebeğiniz ilk yapışta bu duruma alışamayabilir, fakat bir süre sonra alışacak ve eğlenmeye başlayacaktır. Bebeğin çevresine oyuncaklar koyarak onlara ulaşmasını sağlamak, kas gelişimi için de oldukça yararlı olacak ve onunla emekleme çalışmaları esnasında etkileşimde bulunmak aranızdaki bağı kuvvetlendirecektir.    

Onun Seviyesine İnin

Bebeğinizin göz seviyesine kadar inin ve onunla konuşup şarkılar söyleyin.

Eğlendirici Olun

Oyuncak verip onunla etkileşime geçin.

Onu Destekleyin

Kollarının altına rulo yapılmış bir havlu veya ufak bir yastık koyup onun oyuncaklara daha kolay ulaşımını sağlayabilirsiniz.

Günlük Rutin Haline Getirin

Gün içerisinde altını değiştirdikten sonra bu aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Babalık İznine Dair Bilmeniz Gereken Tüm Detaylar!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu