Bebek ve Çocuk

Baba Adayının Yedikleri Bebeğin Sağlığını Etkiliyor

Baba Adayının Yedikleri Bebeğin Sağlığını Etkiliyor

Cincinnati Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, baba adaylarının beslenme şekilleri bebeklerinin sağlığını etkiliyor.

Baba Adayının Yedikleri Doğacak Bebeğin Sağlığını Etkiliyor

Baba adayının yedikleri doğacak bebeğin sağlığını etkiliyor. Cincinnati Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma sonrasında kişinin sağlığında doğmadan önce babasının yediklerinin etkisinin olduğunu ortaya çıkardı. Söz konusu araştırmayı yapan araştırmacılar, proteini az tüketip karbonhidrat içeren besinlere ağırlık veren baba adaylarının çocukların sağlıklı olmadıklarını belirtiler. Bu nedenle de sağlıklı bebek sahibi olmak isteyen baba adaylarının et, sebze, balık ve meyvelerden oluşan bir beslenme programı oluşturmalarını önerdiler.

Babaların Yedikleri de Bebeğin Sağlığını Etkiliyor

Uzun yıllar boyunca anne adaylarının iyi beslemelerinin önemli olduğu vurgulanırken, yapılan araştırmalardan sonra ortaya çıkan en son bulgular babanın beslenmesinin de bebeğin sağlığında benzer bir rol oynadığını gösterdi. Konuyla ilgili yapılan araştırmalar, baba adayının yüksek protein ve düşük karbonhidratlı beslenmesinin sağlıklı çocuk sahibi olmasına yardım ettiği açıkladı.

Baba Adayının Yedikleri Bebeğin Sağlığını Etkiliyor

“Baba Olmak İsteyenler Makarna ve Pirinç Yemeği Bıraksın!”

Cincinnati Üniversitesi araştırmacıları tarafından yapılan çalışmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Bebek sahibi olmak isteyen baba adayları ile ilgili yapılan araştırmada insan DNA’sına çok benzeyen meyve sinekleri kullanıldı. Deney esnasında dişi meyve sinekleri aynı diyetle beslenirken, erkek sineklere maya ve şekerlerden oluşan farklı bir beslenme uygulandı. Sinekler bu şekilde beslenmelerinden 17 gün sonra çiftleştirilirdi. Çıkan sonuçlar; baba adaylarının yüksek karbonhidrat ve düşük proteinli bir beslenme alışkanlığına sahip olmasının yavruların hayatta kalma ihtimalini düşürdüğünü gösterdi. Zira yüksek karbonhidrat, düşük proteinli diyet verilen erkeklerin yavruları için ölüm oranı daha yüksekti. Çalışma, baba olmak isteyen erkeklerin pirinç, makarna ve beyaz ekmeği yemeyi bırakmasını; bunun yerine beslenme listelerine; balık, et, sebze ve meyvelerden oluşan bir beslenme programı eklemeleri gerektiğini gösterirken, baba adaylarının aynı zamanda kek, tatlı, bisküvi gibi şekerli gıdalardan kaçınmaları tavsiye edildi.   

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Eda Özerkan Doğum Yaptı!

Baba Adayının Yedikleri Bebeğin Sağlığını Etkiliyor

Babalık Diyeti İle Bebek Arasındaki Bağı Kurmak Sürpriz Oldu

Cincinnati Üniversitesi’nden biyolog Prof. Dr. Michal Polak baba adaylarının yediklerinin bebeklerinin sağlığını etkilemesiyle ilgili yapmış olduğu açıklamasında, “Anne adaylarının beslenmesinin yavruları üzerinde bir etki yarattığını biliyorduk ancak babalık diyetiyle yavru arasında bir bağlantı bulmak gerçekten sürpriz oldu” diyor. Sonuçları Proceedings of the Royal Society B’de yayımlanan araştırmayla bebeklerin sağlıklarını babasının etkilediği, bunların babasından meni yoluyla yavrularına geçebilecek toksinlere maruz kalma gibi doğrudan çevresel etkiler olduğu kaydedildi. Cincinnati Üniversitesi’nden Doç. Dr. Joshua Benoit “Erkeklerin beslenmesinin üreme kapasitesini etkilediğini gösteren çok sayıda çalışma var. Bu çalışmadaki bulgular ise bir erkeğin sağlığının da yavruları üzerindeki önemini ortaya koyuyor.” İfadelerini kullandı.   

Baba Olmak İsteyen Erkekler Bunlardan Uzak Durun! Detaylar için tıklayın…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu