Bebek ve Çocuk

Antalya’da Ücretsiz Gebe Okulu Açıldı!

Antalya'da Ücretsiz Gebe Okulu Açıldı!

Serik Devlet Hastanesi gebe okulu açıldı! Okulda; gebelik dönemi, doğum ve bebek bakımıyla alakalı pek çok ders veriliyor ve daha bilinçli anneler yetiştiriliyor.

Serik Devlet Hastanesi gebe okulu açıldı! Bu sevindirici haber sonrası Antalyalı anne adayları eğitimde yerlerini almak için hastanenin yolunu tuttu. Verilecek olan eğitimlerde uzman diyetisyenler, fizyoterapistler ve kadın doğum uzmanları, anne adaylarına eşlik edecek. Sadece teorik bilginin değil pratik derslerinde verileceği gebelik okulunda ilk dersler başladı. Eğitim planı dahilinde gebelik süreci, doğum ve bebek bakımı konuları ele alınarak anne adaylarının bu konuda bilgilendirilmesi ve daha sağlıklı bir süreç geçirmesi amaçlanıyor. Anne adaylarının, bu sürece ilişkin sorularını direkt doktorlara sorabilme olanaklarının da olduğu program, şu an için haftada bir gün 2 grup şeklinde yapılıyor. İlginin yoğunluğuna göre ders programının arttırılabileceği söyleniyor.

Antalya'da Ücretsiz Gebe Okulu Açıldı!  

Serik Devlet Hastanesi Gebe Okulu Açıldı!

Başhekim, çarşamba günleri saat 10.00 ve 15.00’da olmak üzere iki grup şeklinde eğitim verdiklerini açıkladı. Hamileliğe dair tüm sorunlar için anne adaylarına uygulamalı olarak eğitim verildiği belirtilirken, sadece gebelik değil, doğum süreci ve sonrası için de kadınlara gerekli bilgilerin verildiği ve sürece hazırlandığı açıklandı. Fizyoterapistler eşliğinde, gebelikte oluşabilecek duruş bozuklukları, bulantı ve kusma problemlerinin azaltılması için eğitimler veriliyor. Buna ek olarak kasların çalışmasına yönelik çalışmalar da yapılıyor. Böylelikle doğum sürecinin daha kolay geçmesi amaçlanıyor. Diyetisyenler ise hamilelik sürecinde oluşabilecek iştah problemleri, doğru beslenme ve hamilelik kilosu ile ilgili bilgi aktarıyor. Eğitimlerin somut materyallerle gerçekleştirildiğini belirten başhekim, daha etkili bir eğitim süreci için bu yolu tercih ettiklerini açıkladı.   Antalya'da Ücretsiz Gebe Okulu Açıldı!  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Kedi Miyavlaması Sendromuyla Dünyaya Gelen Zeynep Bebek

Eğitimlerde Normal Doğum Teşvik Ediliyor

  Eğitime katılan tüm gebelere; gebelik, doğum ve sonrası için bebek bakımı hakkında eğitim verildiğini dile getiren hastanenin başhekimi, eğitime katılan gebelerin normal doğuma hazırlanması için de gayret gösterdiklerini söyledi. Normal doğum oranlarının artmasını dileyen hastane yönetimi, ağrı kontrolü hakkında da gebe adaylarını bilgilendirdikleri ve eğittiklerini açıklamalarına ekledi.  

Pek Çok Konuda Eğitim Veriliyor

Normal doğumun arttırılması ve annelerin sezaryen doğuma yönelmesini önlemek amacıyla eğitimlerinde normal doğumun anne ve bebek açısından faydalarına değinen Serik Hastanesi gebe okulunda verilen diğer eğitimler şu şekilde; Gebelik dönemi, gebelikte sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite, doğum ağrısıyla baş etmenin yolları, lohusalık dönemi, yenidoğan bebeğin bakımı, anne sütünün önemi ve üreme sağlığı yöntemleri konularında teorik ve pratik eğitimler verilmektedir.   Gebe okullarıyla ilgili daha fazla bilgiyi buraya tıklayarak edinebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu