Bebek ve Çocuk

Amerika’da Doğum Yapmak İçin Hangi Şartları Sağlamak Gerekiyor?

Amerika’da Doğum Yapmak İçin Hangi Şartları Sağlamak Gerekiyor?

Amerika’da doğum yapmak için hangi şartları sağlamış olmanız gerekiyor? İşte detaylar…

Her aile çocuğunun daha iyi bir eğitim almasını, iyi kariyer fırsatları yakalayabilmesini ve refah içinde yaşamasını ister. Bu sebeple aileler en cazip gelen ülkeleri araştırıp, doğumu orada yapmayı planlayabilirler. Son zamanlarda doğum için en fazla tercih edilen ülke ise tahmin edilebileceği gibi Amerika.. Peki, Amerika’da doğum yapmak için hangi şartları sağlamış olmanız gerekiyor? 

Amerika’da Doğum Yapmanın Avantajları

Yurt dışında doğum yapmak isteyen ailelerin en çok tercih ettiği ülke Amerika’dır. Bunun başlıca nedeni; Amerika’da doğum yapan bir annenin bebeğinin, hiçbir koşul aranmaksızın direkt Amerikan vatandaşı sayılması ve vatandaşlığın hemen verilmesidir. Bunun yanında eğitim ve bilimin gelişmesi, kariyer imkânlarının fazla olması, Amerikan vatandaşlarının çoğu ülke ziyaretlerinde vizeden muaf olması da ailelere cazip gelmektedir. 

Amerika’da Doğum Yapmak İçin Hangi Şartları Sağlamak Gerekiyor?

Sizin İçin Tüm Ayrıntıları Planlayan Şirketler Var Desek?

Yurt dışında doğumun bu kadar popülerleşmesi ve yaygınlaşması, bu işi organize eden firmaların doğmasına zemin hazırladı. Bu firmalar arz-talep ilişkisiyle son zamanlarda iyice yaygınlaşmaya başladı. Yurt dışında doğum yapmak isteyen aileler için her detayı en ince ayrıntısına kadar planlayan şirketler; uçak bilentinden kalacağınız yere, orada kullanacağınız araçtan, doğumun gerçekleşeceği hastaneye kadar her şeyi organize ediyor. Fiyatları ise aldığınız hizmete göre farklılık gösteriyor. 

  Amerika’da Doğum Yapmak İçin Hangi Şartları Sağlamak Gerekiyor?    

Amerika’da Doğum Yapmak İçin Hangi Şartları Sağlamış Olmalısınız?

Öncelikle doktorunuzdan mutlaka bir sağlık raporu almalısınız.

Hamileliğinizin 25. ve 30. haftaları arasında, en az 6 aylık vize almanız gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Bebekler İçin Güneş Kremi Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Faktör

7. aydan sonra uçağa binemeyeceğiniz için tüm işlemleri öncesinde halletmelisiniz.

Acentelerin tavsiyelerine göre tüp bebek yöntemiyle hamile kalmamış olmanız avantajınız olur.

Mali olarak hazırlıklı gitmelisiniz. Uzun bir süre orada kalacaksınız, yanınızda sizi aylarca idare edecek birikiminiz olmalı.

Geriye kalan tüm detayı şirketler planlıyor.

Doğumdan Ne Kadar Süre Sonra Türkiye’ye Dönebilirsiniz?

Sezaryen doğum yaptıysanız genelde 3 gün içinde, normal doğum yaptıysanız 2 gün içinde hastaneden taburcu edilirsiniz. Ülkeden ise en erken 2 hafta sonra ayrılabilirsiniz. Doğumdan 2 hafta sonra anne ve bebeğin uçağa binmesinde pek bir sakınca yoktur. Yalnız doğumdan sonra anne veya bebekte herhangi bir sağlık sorununa rastlanılırsa dönüşünüz ertelenir ve tedaviden sonra ülkeden ayrılabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu