Bebek ve Çocuk

7 Aylık Hamile Doktor Koronavirüs Hastalarına Şifa Dağıtıyor

7 Aylık Hamile Doktor Koronavirüs Hastalarına Şifa Dağıtıyor

Amerikalı doktor Zafia Anklesaria, 7 aylık hamile olmasına rağmen virüsle mücadelede en ön saflarda yer almaya devam ediyor.

Çin’in Hubei eyaletinin Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs, tüm dünyanın alarma geçmesine neden oldu. Alınan tedbirlerle salgının yayılma hızı düşürülse de virüsle mücadele tüm dünyada devam ediyor. Bu mücadelenin son örneği ise 7 aylık hamile olan doktor Zafia Anklesaria…

7 Aylık Hamile Doktor Koronavirüs Hastalarına Şifa Dağıtıyor

Dr. Zafia Anklesaria, Amerika’nın Los Angeles kentinde yer alan CommonSpirit Hastanesi’nde yoğun bakım uzmanı olarak çalışıyor. Koronavirüsle mücadelenin en ön safında yer alan Zafia, şu anda 7 aylık hamile… Salgının Amerika’da yayılmaya başladığı dönemde, çalışmasının bebeğine zarar vermeyeceğinden emin olduktan sonra mesleğine ara vermeme kararı almış. Çalıştığı hastanenin yöneticileriyle de görüşen Dr. Zafia, kendisini virüsten koruyacak malzeme sağlandığı takdirde çalışmaya devam edebileceğini söylemiş.

Covid-19 testinden 10/10 yapabilecek misin?

7 Aylık Hamile Doktor Koronavirüs Hastalarına Şifa Dağıtıyor

Koronavirüs anne karnındaki bebeği etkiliyor mu?

Günde 12 Saat Çalışıyor

Hamileliği nedeniyle işe ara vermesi yasal olmasına rağmen çalışmaya devam eden doktor,  şimdilerde günde 12 saate kadar çalışabildiğini ve fiziksel olarak gayet iyi hissettiğini dile getirdi. Çalıştığı esnada virüsle ilgili kaygılarının olmadığını belirten Zafia, ‘Aslına bakarsanız, yoğun bakım çalışanları olarak hiçbirimiz endişelenmiyoruz. Çünkü biz bunun için eğitim aldık.’ şeklinde açıklama yaptı.

Diğer haberlerimizi okumak için linke tıklayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Ağlayan Bebeği Sakinleştirmek İçin Uygulayabileceğiniz 6 Bebek İşi Yöntem

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu