Bebek ve Çocuk

15 Komik Karikatürle Bebek Bakmanın Püf Noktaları

15 Komik Karikatürle Bebek Bakmanın Püf Noktaları

Bebek büyütürken işinize yarayacak püf noktalar komik karikatürlerle anlatılırsa ortaya nasıl bir tablo çıkar?

Bebek bakmak zor zanaattir. Bebeğiniz büyürken ihtiyacı olan şeyleri anlamak ya da doğru bildiğiniz yanlışları görebilmek için yazımızda paylaştığımız karikatürlere göz atmanızı tavsiye ederiz. Komik karikatürlerle bebek bakımı sizi güldürken düşündürecek, aynı zamanda da bebeğinize bakma konusunda da fikirler vererek yardımcı olacaktır.  

1-  Bebek İçin Düzenlemeler Yapın

15 Komik Karikatürle Bebek Bakmanın Püf Noktaları   Bebeğiniz emeklemeye başladığı andan itibaren evde gördüğü her şeyi merak edecektir. Bunlardan biriside evdeki prizlerdir. Olası kazaların önüne geçmek için evdeki düzenlemelere prizlerden başlayın.

2 – Bebekle Zaman Geçirin

15 Komik Karikatürle Bebek Bakmanın Püf Noktaları Bebeğinizle geçireceğiniz zaman onun fiziksel ve zeka gelişimi için olumlu etkiler yaratır.

3 – Bebekle Alışveriş

15 Komik Karikatürle Bebek Bakmanın Püf Noktaları   Bebeğinizle Alışverişe çıktığınızda onu market arabasının içine değil, arabanın size dönük olan kısmında bulunan bebeğiniz için özel olarak oluşturulmuş alana oturtmalısınız.  

4 – Bebeği Kurulamak

15 Komik Karikatürle Bebek Bakmanın Püf Noktaları   Bebeğinizi banyo yaptırdıktan sonra ıslak kalarak hasta olmaması için iyice kurulamanız gerekmektedir.  

5 – Bebeğe Masaj Yapmak

15 Komik Karikatürle Bebek Bakmanın Püf Noktaları   Bebeğinize masaj yaparken sert hareketler yerine daha yumuşak hareketler uygulamalısınız.  

6 – Bebeği Muhafaza Etmek

  15 Komik Karikatürle Bebek Bakmanın Püf Noktaları   Bebeğinizin güvenliğini sağlamak için gözünüzün üzerinde olmadığı zamanlar oyun parkı gibi güvende olabileceği yerlerde olmasına dikkat etmelisiniz.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Emziren Annelerin Tüketmesi Halinde Bebeğe Gaz Yapan Yiyecekler

7 – Bezini Kontrol Etmek

15 Komik Karikatürle Bebek Bakmanın Püf Noktaları   Bebeğinizin bezinin kirlenip kirlenmediğini kontrol etmek için bezin kenarından hafifçe çekip bakmanız yeterli olacaktır.  

8 – Burnunu Temizlemek

 

15 Komik Karikatürle Bebek Bakmanın Püf Noktaları

Bebeğinizin burnunu temizlemek için uygun aparatlar kullanın.  

9 – Bebeğiniz İçin Eğlenceli Oyunlar Bulun

 

15 Komik Karikatürle Bebek Bakmanın Püf Noktaları

Bebeğinizin yaşına uygun eğlenceli oyunlar bulun.

10 – Bebeğinize Egzersiz Yaptırın

15 Komik Karikatürle Bebek Bakmanın Püf Noktaları   Bebeğinizin güçlü bacak kaslarına sahip olmasını istiyorsanız ona nazik hareketlerle egzersiz yaptırın.

11 – Biberon Sıcaklığı Kontrolü

  15 Komik Karikatürle Bebek Bakmanın Püf Noktaları Bebeğinizin biberon sıcaklığını bileğinize bir damla dökeceğiniz mamayla kontrol edin.  

12 – Bebeği Uyandırmak

15 Komik Karikatürle Bebek Bakmanın Püf Noktaları   Bebeğinizi uyandırmak için onun alnından hafifçe öpmeniz yeterlidir.  

13 – Bebeğin Bezini Değiştirmek

15 Komik Karikatürle Bebek Bakmanın Püf Noktaları Bebeğinizin bezini değiştirirken hijyen kurallarına uyun.  

14 – Hayvan Sevgisi Aşılamak

15 Komik Karikatürle Bebek Bakmanın Püf Noktaları   Bebeğinize küçük yaşlardan itibaren hayvan sevgisi aşılayın.  

15  – Bebekle Küçük Oyunlar Oynamak

15 Komik Karikatürle Bebek Bakmanın Püf Noktaları   Bebeğinizle onun güvenliğini tehlikeye sokmayacak küçük oyunlar oynayın.    

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu