Bebek ve Çocuk

Kök Hücre Terapisi Bebek Sahibi Olamayan Kadınlara Umut Oldu!

Kök Hücre Terapisi Bebek Sahibi Olamayan Kadınlara Umut Oldu!

Kök hücre terapisi ile önceden kısırlaştırılmış bir farenin hamile kalması sağlandı. Çİn’de yapılan çalışma teknik açıdan doğurgan olmayan kadınlara umut olabileceği belirtildi.

Kök Hücre Terapisi bebek isteyen anne adaylarına umut oldu. Çin’in Şangay şehrinde bulunan Jiao Tong Üniversitesi’nde görev yapan araştırmacılar tarafından kök hücre ve kısır fareler üzerinde yapılan çalışmalar sonrasında umut verici sonuçlar ortaya çıktı. Genç bir fareden alınan eşeyli kök hücerelerinin daha önce kısırlaştırılan bir farenin yumurtalığına yerleştirildi. Kök hücre terapisi gören fare, 5 -8 farenin çiftleştirilmesinden sonra 6 farenin hamile kaldığı açıklandı. Hamile kalan farelerin sağlıklı doğum gerçekleştirmeyi başardıkları edinilen bilgiler arasında.

Kök Hücre Terapisi İle Kısır Fareler Hamile Kaldı

Çin’in Şangay kentindeki Jiao Tong Üniversitesi’nde görev yapan araştırmcılar kök hücreler ve kısır fareler üzeride yaptıkları çalışmalar sonrası daha önceden kısırlaştırılmış farelerin hamile kalmalarını sağlamayı başardılar.

Doğurgan Olmayan Kadınların Hamile Kalması Sağlanabilir

  Science News’te yer alan habere göre, teknik açıdan bebek sahibi olamayan kadınların hamile kalmalrını sağlanabilir. Yöntemin insanlar üzerinde uygulabilmesi için bir süre beklenmesi gerektiği düşünülüyor. Bu rağmen yine de, eşeyli kök hücrelerin doğurganlığı sağlamakta kullanılabileceğinin kanıtlanmasının kısırlık tedavisi için ileriye doğru atılmış büyük bir adım niteliği yaşıdığının altı çiziliyor.   Kök Hücre Terapisi Bebek Sahibi Olamayan Kadınlara Umut Oldu!   Bakmanızda Fayda Var:  Kısırlık Tedavi Yöntemleri   

Kök Hücre Terapisi Dışındaki Yöntemler de Test Ediliyor

Kısırlık tedavisinde doğurganlığı sağlamak için yapılan çalışmalar her geçen gün artıyor. Bu alanda yapılan testlerde de  olumlu sonuçlara ulaşılıyor. Geçtiğimiz günlerde üç boyutlu yazıcıdan çıkarılan 3D Yapay Yumurtalık  ile kısır bir fare doğum yapması sağlamıştı. Philadelphia’da bulunan bir çocuk hastanesinde yapılan araştırmalarda ise, erken doğan bebeklerin hayatını kurtarmak içinyapay bir rahim geliştirilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Tekrarlayan Düşükler Aşı İle Tedavi Ediliyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu