Bebek ve Çocuk

Annesini Koronavirüs Sebebiyle Kaybeden Miraç Bebek Hayata Tutundu

Annesini Koronavirüs Sebebiyle Kaybeden Miraç Bebek Hayata Tutundu

Annesini koronavirüs sebebiyle kaybeden Miraç bebek, 90 günlük tedavinin ardından sağlığına kavuştu.

40 yaşındaki Meryem Gürbüz, hamileliğinin 6. ayında koronavirüse yakalandı. Durumu ağırlaşınca sezaryenle doğum yaptırılan talihsiz anne, birkaç gün sonra bebeğini göremeden hayatını kaybetti. Virüs bulaşan oğlu Miraç İbrahim ise yoğun bakımdaki 90 günlük tedavisinin ardından önceki gün taburcu oldu.

Annesini Koronavirüs Sebebiyle Kaybeden Miraç Bebek Hayata Tutundu

İstanbul Sultangazi’de yaşayan Meryem Gürbüz isimli kadın, 40 yaşında üçüncü bebeğine hamileydi. Hamileliğinin 6. ayında, ailesinin diğer üyeleriyle birlikte koronavirüse yakalanan Meryem’in durumu ağırlaşınca, sezaryen ameliyatı ile bebeği dünyaya getirildi. Ancak talihsiz anne, doğum yaptıktan birkaç gün sonra hayatını kaybetti. 1 kg ağırlığında dünyaya gelen bebeğin ise koronavirüs testi pozitif çıktı. Yaklaşık 90 gündür Haseki Sultangazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakım tedavisi gören Miraç bebeğin, dün taburcu olduğu açıklandı. Annesini kaybeden minik bebeğe tedavi boyunca gözü gibi bakan sağlık personeli, Miraç İbrahim’i ablası ve teyzesine teslim etti. 3 ay boyunca hastanede tedavi gören ve hayata tutunmayı başaran bebeğin, 3 kg 100 grama ulaştığı belirtildi.

Annesini Koronavirüs Sebebiyle Kaybeden Miraç Bebek Hayata Tutundu

Hastaneden Taburcu Oldu

Miraç İbrahim hastaneden taburcu olurken duygusal anlar yaşandı. Bebeği ablası Rüveyda Gürbüz, ‘Hem ağlıyoruz hem de Miraç sağlığına kavuştuğu için mutluyuz. Allah kimseye yaşatmasın bu durumu. Annemin emaneti, ona çok iyi bakacağım.’ şeklinde açıklama yaptı. Hastanenin Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Demet Oğuz ise Miraç bebeği taburcu ederken şu ifadeleri kullandı; ‘Annesine teslim etmeyi çok isterdik. Ama ona çok iyi bakacak halası ve teyzesi var. Hemşirelerimiz de bu süreçte kendi bebekleri gibi baktı, ilgilendi. Ama yine de içimiz buruk.’  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Hamilelik Sürecinde Sıklıkla Karşılaşılan 4 Cilt Problemi

Diğer haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu